Як закінчить Лукашенко? Що повинні знати українці про білорусів, щоб не мати їх за ворогів? Після перемоги України над Росією, які мали б бути головні умови українсько-білоруського примирення? Звільнення Білорусі від диктатора – збройним шляхом чи політичним тиском? Чому білорусам у 2020 році не вдалось? Яким білоруським опозиційним політикам варто довіряти? Відповіді на ці питання у фільмі «Волонтерка Тетяна Гацура Яворська і її мрії: «Наглядачі Лукашенка говорять білоруською, а довкола біло-червоно-білі прапори». Ця серія відео про діяльність білорусів в Україні створена Білоруським інформаційним центром у Львові за підтримки проекту ERIM (Equal Rights & Independent Media).
ПереглянутиЧому білоруси, які легально перебувають в Україні, волонтерять, воюють чи воювали за нашу країну вже протягом півтора року не мають права користуватись банківськими карточками? Ось як про цю проблему розповідає Антон, громадянин Білорусі, який вже кілька років мешкає в Україні, підприємець, допомагає ЗСУ, хоче платити податки Україні (прізвище не називаємо з питань безпеки): «Якщо мені українська держава дозволила жити в Україні, тоді чому порушують мої права, я цього не розумію. Конкретно, чому Національний банк України порушує мої права людини. Я приїхав в Україну, я маю тут друзів, я хочу допомагати, хочу створювати нові робочі місця, я хочу платити податки, але я не можу».
ПереглянутиЮрась Дєгтярьов – білорус, чия любов у серці охоплює дві країни: Білорусь та Україну. Й за обидві країни болить – вони переживають чергові трагічні періоди своєї історії. Хоч і народився у Білорусі за часів СРСР, але вчився у школі з білоруською мовою викладання. Тепер, за лукашенка, за рідну мову переслідують. 1994 рік він називає початком окупації Білорусі режимом «ябацьки», проти якого бореться і з України – Юрій верстає газету, яку підпільно друкують і роздають у Білорусі, де панує свавілля пропаганди, а доступ до правди обмежено. Повномасштабна війна захопила його у Києві, куди він перебрався після прискіпування міліції і кадебешників… У фільмі Юрась ділиться спогадами про перші дні війни, внутрішні переживання, свою допомогу українцям і білорусам
ПереглянутиБілоруський інформаційний центр у Львові попросив соціолога й експерта з комунікацій Дмитра Громакова прокоментувати свою участь у дискусії з політичним активістом та блогером з Мінська Олександром Козачком на YouTube-канал
ПереглянутиПолітичний експерт Павел Усов в гостях у Білоруського інформаційного центру у Львові поділився своїми думками і прогнозами про минулі, теперішні та можливі майбутні процеси в Білорусі, Україні й перспективи перемогти у війні з росією.
ПереглянутиПро це лідер Національно-визвольного руху «Вільна Білорусь» і голова Християнсько-Демократичної партії-БНФ Зянон Пазьняк сказав під час інтерв’ю, перебуваючи у Львові.
ПереглянутиБілорусько-український форум поліпшує стосунки між Україною і Білоруссю та дає шанс порозумітися на різних рівнях – культурному, інформаційному, політичному.
Переглянути«Це наша перша спроба краще зрозуміти один одного. Ми в ці дуже складні часи для наших обидвох народів розуміємо, що нам треба триматися якомога ближче, треба краще один одного розуміти…
ПереглянутиСпівзасновник Білоруського інформаційного центру у Львові та Західного інформаційного центру Юрій Кміть під час білоруського-українського форуму, що відбувся нещодавно в Українському католицькому університеті, розповів про інформаційно-психологічні операції з боку російської пропаганди. Їх метою є спровокувати ворожнечу між польським та українським народами.
ПереглянутиКоординатор проекту «Білорусь 2.0 Робимо разом» і засновник «Білого легіону» Сяргей Бульба у розмові з журналістом Білоруського інформаційного центру розповів про роботу з пошуку на міжнародному рівні підтримки, підготовки менеджменту для нової держави і створення військової сили для визволення Білорусі від режиму лукашенка й окупаційних російських військ.
ПереглянутиСпіврозмовницею Білоруського інформаційного центру у Львові стала Вольга Карач, яка представляє Білоруський правозахисний центр «Наш дім». На думку нашої співрозмовниці, кремль готував повномасштабну війну проти України приблизно з 2016 року.
ПереглянутиМинулого тижня Київ відвідала делегація Об’єднаного перехідного кабінету демократичних сил Білорусі. У її складі, зокрема, перебувала представниця з питань національного відродження Аліна Ковшик.
ПереглянутиХ Конгрес дослідників Білорусі днями завершив роботу в Каунасі (Литва). Науковці з різних країн працювали у різних панелях в університеті Вітольда Великого. Від України, зокрема, у заході брав участь політичний експерт, голова Наглядової рали Західного інформаційного фронту та директор Інституту світової політики Євген Магда.
ПереглянутиБілоруські матері, якщо ваш синок потрапить в Україну, ви отримаєте у чорному кульку мочку від вуха - Гелен Мінская
ПереглянутиБілоруський музикант Євген Баришніков. Львів - 27.07.2022
ПереглянутиДиректор Інституту світової політики Євген Магда за підсумками участі у Форумі вільних народів Росії, що днями завершив свою роботу у Празі, поділився думками про майбутнє росії.
ПереглянутиПриблизно 80 відсотків білорусів не підтримує війну з Україною. Держава зацікавлена в тому, що наступ з півночі не повторився, а також у тому, щоби путін не змусив лукашенка кинути свою армію в наступ.
ПереглянутиЗа підсумками Конференції «Нова Білорусь», що днями відбулася у Вільнюсі, ми поспілкувалися Юрієм Кмітем – співзасновником Білоруського інформаційного центру, який, до слова, брав участь у події, та директором Інституту світової політики Євгеном Магдою.
ПереглянутиВіра Хортон сьогодні – одна з найактивніших у білоруській діаспорі Великобританії. Перед цим було 10 років навчання у Мінському державному університеті, народження дітей, 5 шлюбів і 20 років відносно спокійного і творчого життя у Лондоні. Окрім роботи за фахом – співрозмовниця Білоруського інформаційного центру (БІЦ) працює режисеркою й акторкою – Віра Хортон бере активну участь у громадсько-політчиному житті білорусів за кордоном.
ПереглянутиУ зв’язку з науковою спеціалізацією, Олег Санжаревський обрав шлях вивчення Білорусі і її збройних сил. Іще наприкінці 1990-их років він написав і захистив дисертацію на тему східно-європейської політики НАТО. Стажувався у міністерстві закордонних справ в управлінні контролю озброєнь і роззброєнь. Опісля виграв ґрант і працював у 2003-2004 роках у столиці Білорусі – Мінську за кейсівською програмою з питань безпеки.
ПереглянутиВалдас Барткевічюс – бізнесмен та активіст із Литви, постійний учасник багатьох акцій на підтримку українців та білорусів у Вільнюсі завітав у Львів не з порожніми руками – пригнав автомобіль для Білоруського кризового центру, керівник якого Олексій Францкевич передасть на потреби Збройних Сил України.
ПереглянутиПоїздка лукашенка в Сочі та подальші відвідини невизнаної Абхазії стали тим компромісом із путіним, що дозволив самопроголошеному президенту Білорусі уникнути участі у московському збіговиську за участі українських зрадників.
Переглянути